İçeriğe git

Denizciyiz'e Hoşgeldiniz
Türkiye'nin Denizcilik Forumu'na Hoşgeldiniz. Denizcilik sektörüne 8 yıldır ücretsiz hizmet veren ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaç edinmiş sitemize şimdi üye olarak tüm özelliklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Zaten üyemizseniz giriş yapabilir - veya ücretsiz olarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz!
Resim

belirlenmis guvenlik sertifikasi

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

SEZENOL

SEZENOL
  • Denizci
  • 159 İleti
arkadaslar belirlenmis guvenlik egitimi sertifikasini tum gemiadamlarinin almasi zorunlumu. yoksa gemide bir kiside veya birkac kiside olsa yeterlimi cunku isps sertifikasi olmayanlari icin kursa gitmek gerekiyor. .....

Facebook Yorumlar

cemal0071

cemal0071
  • Denizci
  • 66 İleti

Çarlçıbaşım evet zorunlu.Personele 2,zabite 3 sertifika zorunlu.Sizde Belirlenmiş güvenlik+Güvenlik Farkındalık+Güvenlik tanıtım sertifikaları olmak üzere 3 sertifika olacak.Ama kursta 2 kurs göreceksiniz.Çünkü belirlenmiş güvenlik kursu Fakındalık eğitimini de kapsıyor.Sadece cüzdana 3 sertifika işleniyo..

kaptansemi

kaptansemi
  • Denizci
  • 12 İleti

eğer ısps sertifikanız varsa kurs zorunluluğu yok.sadece sertifika harcını yatırmanız halinde kurs belgesi istemeden sertifikaları işliyorlar.ayrıca bu sertifikalardan yeni haberi olan ve ya gemide çalışan arkadaşlar adına şirket başvuru yapıp kendisi adına alabilir.hali hazırda karada bulunan fakat yakın zamanda çıkacak olan arkadaşlar için bu sertifikaların cüzdana işlenme süresi 20 iş günü. o kadar bekleyemeyecek durumda olanlar baş vuru sırasında g.a.c vermeden manuel baş vuru yapabilir.bu şekilde yapılan baş vurularda eskisi gibi harici sertifika şeklinde veriyorlar.sizin yerinize başkası gidip alabilir.

SEZENOL

SEZENOL
  • Denizci
  • 159 İleti

Çarlçıbaşım evet zorunlu.Personele 2,zabite 3 sertifika zorunlu.Sizde Belirlenmiş güvenlik+Güvenlik Farkındalık+Güvenlik tanıtım sertifikaları olmak üzere 3 sertifika olacak.Ama kursta 2 kurs göreceksiniz.Çünkü belirlenmiş güvenlik kursu Fakındalık eğitimini de kapsıyor.Sadece cüzdana 3 sertifika işleniyo..

eğer ısps sertifikanız varsa kurs zorunluluğu yok.sadece sertifika harcını yatırmanız halinde kurs belgesi istemeden sertifikaları işliyorlar.ayrıca bu sertifikalardan yeni haberi olan ve ya gemide çalışan arkadaşlar adına şirket başvuru yapıp kendisi adına alabilir.hali hazırda karada bulunan fakat yakın zamanda çıkacak olan arkadaşlar için bu sertifikaların cüzdana işlenme süresi 20 iş günü. o kadar bekleyemeyecek durumda olanlar baş vuru sırasında g.a.c vermeden manuel baş vuru yapabilir.bu şekilde yapılan baş vurularda eskisi gibi harici sertifika şeklinde veriyorlar.sizin yerinize başkası gidip alabilir.

her iki arakadasa verdikleri cevaplar için tesekkur ederim

chanka

chanka
  • Daimi Denizci
  • 183 İleti

artık sicil limanına bakmazsızın her limandan alabilirsiniz.liman cüzdanına da işletmeye gerek yok.eski şekliyle kağıt olarak veriyorlar.ben işlettim benden sonra kağıt olarak liman başkanlığından veriliyor

GERÇEĞİ GÖRÜP, NEFRETİ TADARSIN ZAMANLAdogru.png 

Rıfat Buga

Rıfat Buga
  • Denizci
  • 11 İleti

çarkçıbaşım belirlenmiş almak zorunlu değil hizmetle birlikte farkındalık ve tanıtım işletmeniz yeterlidir makinacılar için.İstanbul tuzla liman başkanlığından söylenen budur.

tüdev_capitane

tüdev_capitane
  • Denizci
  • 223 İleti

Çarkçıbaşım sadece Kaptan ve güverte zabitlerine 3 sertifika.Geri kalan Baş Makinist,makine zabitleri ve tüm personele 2 sertifika işleniyor.

Belirlenmiş güvenlik görevleri sertifikası sadece Kaptan ve güverte zabitleri için extradır.Bilginize 

Deniz;

İnanmaktır!
Yaşamaktır!
Sevmektir!
Ölesiye Sevmektir!

Şimdi söyle sen karadaki denizi sevdiğini mi zannediyorsun?

SEZENOL

SEZENOL
  • Denizci
  • 159 İleti

şimdi oyle diyorsunuzda  level 2 de arama vs gorevleri verildiğinde ve vb hangi gemiadamına bu gorev verlşrse belirlenmiş guvenlik sertiifikası olması gererk malumunuz bu level 2 ve 3 de butun gemiadamlarına guvenlik rolesi veriliyor yoksa bende makinacılar almayacak zannediyordum ama durum bu  almayanlar problem yasayacak 

SeALiON

SeALiON
  • Denizci
  • 216 İleti

makinacılara şart değil ç.başım...Trabzon liman başkanlığından söylenen bu!  

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR !

chanka

chanka
  • Daimi Denizci
  • 183 İleti

illede almak istiyorsan onun evrakları farklı, şirketten isteniyormuş.limandan soylenen bu bana

GERÇEĞİ GÖRÜP, NEFRETİ TADARSIN ZAMANLAdogru.png 

SEZENOL

SEZENOL
  • Denizci
  • 159 İleti

bir arkadasımın iddasıyla banada alınması gerek gibi gelmişti dogru ama bende bu gun fatsa liman baskanıyla konustuk  zorunlu olmadıgına bende karar kıldım  gemi guvenlik zbt olan arkadasların alması gerekmiş bende cok istediğimden değil problem yasamayalım diye almalıyz dedim yoksa ne işim olur  ceveap yazan arakadaslara slm ve tskk ederim....

SEZENOL

SEZENOL
  • Denizci
  • 159 İleti

bide bugun b,z,m gemideki arakadaslara malum sırket alıyor  gemideki 3. kaptan arakadas ısp serifikasıda yok çanalkkale bolgesi şirkete 2 sertifika gondermiş bilginize yani guverte zbtlerininin hepsinede zorunlu değil manası cıkıyor bence sizlerin yorumlarınzı beklerim

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı