İçeriğe git

Denizciyiz'e Hoşgeldiniz
Türkiye'nin Denizcilik Forumu'na Hoşgeldiniz. Denizcilik sektörüne 7 yıldır ücretsiz hizmet veren ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaç edinmiş sitemize şimdi üye olarak tüm özelliklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Zaten üyemizseniz giriş yapabilir - veya ücretsiz olarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz!
Resim

Kara Liste

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
genel denizciliğe iş başvurusuna gittiğimde..personel müdür yardımcısı şöyle bi şaka yapmıştı..bizde bi tane fatih şahin var 2. yi almıyoruz...çok eskidende seviye tespit sınavında en başlarda ismimi görünce sevinmiştim..daha aşağılara bakınca bikaç tane daha fatih şahin gördüm..armalink sitesinde şuanda görmedim ama önceleri 10 larca fatih şahin görüyodum...evet kara listedeyim..kendimi adam öldürmüş gibi hissediyorum..bi çok arkadaş doğal olarak hayırdır aşçıbaşım karalistedesin ne oldu diyor..bende eski defterleri karıştırıyorum..acaba diyorum geminin birinde bir pazar günü kurufasülyeye et koymadım..ondanmı aldılar kara listeye diyorum..21 yaşında gemiye kaç tane aşçıbaşı çıkıyor..30 yaşlara doğru aşçılar gemiye çıkmaya başlarken ben 28 yaşına kadar layıkıyla 7 kontrat tamamladım..birçok firmanın birçok eksiğini gördüm..ve önceleri bu sitede paylaşımlarda bulundum..bir suçumda yazmak olabilir..şöylede savunabiliriz kendimizi..ordaki birçok kişi önemli kişi.işinde çok iyi olan..x firması bu adamı kaçırmak için elinde tutmuş olabilir..kara listeye alır hiçbir firma almaz bünyesinde çalıştırmaya devam eder...şuanda en güvendiğiniz firmanın çok büyük bir suç işlediğini size kanıtlayabilirim..teknoloji saolsun..ama dünya işte hatalar olur diyoruz..farkedip gerekeni yapar diyoruz..deneme yanılma olmadan bişi olmaz...kimi neye göre kara listeye almışlar..tuhaf örnekler verebilirim..çalıştığım bir gemide ben hariç herkes alkol alıyodu..alkol alan biri değilim..farnsada bp denetlemesi oldu ..test yapıldı..1 kişi alkol almış çıktı..nedense ben çıktım..nekadar tuhaf..çıktıya suçlu olmalıyım..kara listeye almak lazım..yine geiden inmişim şirketin başka gemisine çıkacağım..personel müdürü gemide kamorotla bıçaklaşma olayı olduğunu söylüyor..olay şu..kamorota cinnet geçittiriyorlar..kamoror hergün çıldırıyor..zabitler aşırı baskı yapıyor..günün birinde beline bıçakları takıp köprü üstüne gidip hepsinidoğruyacam diyor..ben bunu durduruyorum..bu olay büyük..ama biz kamorotla kumanya esnasında ufak bir anlaşmazlık oluyor..elindeki karpuzu yere atıyor..ama şirkete bıçaklaşma olayı diye lanse ediliyor..olaylar yaşanıyor..ama 1 yıl sonra duyuyorsun yanlışları..bunu okuyanda 5 yıl sonra anlıyor..devam edecem..denizciliği bırakmama çok az bir süre kala böyle birşey karşıma çıkması beni ve arkadaşlarımı üzdü..
seacook@denizciyiz.com

Facebook Yorumlar

Tufank

Tufank
  • Denizci
  • 98 İleti
İnsanları bu hallere getirenlere yazıklar olsun. Ben de 2006 yılından beri belli aralıklara denize çıkmaya devam ediyorum. zagaaaaaaaaaa'nın da söylediği gibi bünyesinde tutmak için sizi kötüleyen personel müdür yardımcıları var ne yazikki. Benim de başıma geldi. Fakat şu an çalıştığım firmanın personel müdürü saniyesinde anlamış gerçek olmadığını. Bu personel müdürleri arasında bilinen birşey. Kişiyi kötüleyerek kendi amatör çakma firmasında çalışacağımı sanmış ama yanılmış. Yazıklar olsun. Fakat kara listeye almak kul hakkına girer be kardeşim. Bu kadar da ilerledi mi?

Davy_Jones

Davy_Jones
  • Denizci
  • 50 İleti
Kara listeye nasıl girilir? Hemen anlatayım... Bir gemi kaptanı şirketin istediğini kurallara aykırı olduğu için yapmazsa, o kaptan hemen gemiden çekilir, şirketin başında kendini bilmez bir yönetici varsa internette var olan "kara listedeki gemi adamları" adı altındaki bir sitede adı kara listeye; kendisini açık etmeyecek şekilde yazılır. Peki bir personel nasıl girer kara listeye; bu sefer bir şirket kaptanının (ne olduğunu hepimiz biliyoruz) abuk sabuk davranışlarına bitmek tükenmek bilmeyen garip isteklerine artık dayanamayacak bir noktaya gelinmesi durumunda kaptan hemen bir rapor yazar ve ilk önce anlattığım prosedür uygulanır. Hadi diyelim bu kişiler emirlere karşı geldi de bu listeye girdi. E peki gittiği şirket aylarca maaş ödemesi yapmıyorsa, gemiye kumanya göndermiyorsa sen o gemiden kontratın bitmeden iniyorsan yada inmeyip sabrediyorsan ama sonunda yine paranı alamadığın için mahkemelik oluyorsan yine kara listedesin. Bu mudur yani bu işin işleyiş şekli? En basitinden forumumuzda bile şirketlerin yaptıkları düzensizlikler hakkında yada bir şirket çalışanı hakkında fazla bir şey yazamıyoruz, niye? çünkü "sen benim adımı orda burda bu şekilde kötüleyemezsin" diyerek kanuni işlem başlatacağını söyleyebiliyor. E be ŞERR...siz!! sen ve senin gibiler hiç bir günahı olmayan insanları üstelik layıkıyla bu işi yapan insanların adını gizli bir şekilde etiket ediyorsun bu piyasaya. Bu konuyu okuduktan sonra denk geldim internette dolaşan bir kara liste sitesine ve 1-2 arkadaşımın isimlerini gördüm, çok üzüldüm. Siteyi kimin yaptığı neye göre yaptığı belli değil. Allahın hepimize sabır ve selamet, bunları yazanlara da akıl, fikir ve vicdan vermesi dileğiyle...
I am the sea...

Akeldan

Akeldan
  • Denizci
  • 1 İleti

Kara listeye nasıl girilir? Hemen anlatayım... Bir gemi kaptanı şirketin istediğini kurallara aykırı olduğu için yapmazsa, o kaptan hemen gemiden çekilir, şirketin başında kendini bilmez bir yönetici varsa internette var olan "kara listedeki gemi adamları" adı altındaki bir sitede adı kara listeye; kendisini açık etmeyecek şekilde yazılır. Peki bir personel nasıl girer kara listeye; bu sefer bir şirket kaptanının (ne olduğunu hepimiz biliyoruz) abuk sabuk davranışlarına bitmek tükenmek bilmeyen garip isteklerine artık dayanamayacak bir noktaya gelinmesi durumunda kaptan hemen bir rapor yazar ve ilk önce anlattığım prosedür uygulanır. Hadi diyelim bu kişiler emirlere karşı geldi de bu listeye girdi. E peki gittiği şirket aylarca maaş ödemesi yapmıyorsa, gemiye kumanya göndermiyorsa sen o gemiden kontratın bitmeden iniyorsan yada inmeyip sabrediyorsan ama sonunda yine paranı alamadığın için mahkemelik oluyorsan yine kara listedesin. Bu mudur yani bu işin işleyiş şekli? En basitinden forumumuzda bile şirketlerin yaptıkları düzensizlikler hakkında yada bir şirket çalışanı hakkında fazla bir şey yazamıyoruz, niye? çünkü "sen benim adımı orda burda bu şekilde kötüleyemezsin" diyerek kanuni işlem başlatacağını söyleyebiliyor. E be ŞERR...siz!! sen ve senin gibiler hiç bir günahı olmayan insanları üstelik layıkıyla bu işi yapan insanların adını gizli bir şekilde etiket ediyorsun bu piyasaya. Bu konuyu okuduktan sonra denk geldim internette dolaşan bir kara liste sitesine ve 1-2 arkadaşımın isimlerini gördüm, çok üzüldüm. Siteyi kimin yaptığı neye göre yaptığı belli değil. Allahın hepimize sabır ve selamet, bunları yazanlara da akıl, fikir ve vicdan vermesi dileğiyle...

TİTANİK DENİZCİLİK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA ALABİLİRMİYİM LÜTFEN? KARALİSTEYE GİRECEK KADAR KÖTÜ MÜ?

flashget34

flashget34
  • Denizci
  • 143 İleti

TİTANİK DENİZCİLİK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA ALABİLİRMİYİM LÜTFEN? KARALİSTEYE GİRECEK KADAR KÖTÜ MÜ?

buradan bilgi alabilirsiniz

https://www.facebook.com/groups/161584040576114/

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı