İçeriğe git

Denizciyiz'e Hoşgeldiniz
Türkiye'nin Denizcilik Forumu'na Hoşgeldiniz. Denizcilik sektörüne 7 yıldır ücretsiz hizmet veren ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaç edinmiş sitemize şimdi üye olarak tüm özelliklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Zaten üyemizseniz giriş yapabilir - veya ücretsiz olarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz!
Resim

sınırlı vardiya zabitliği

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

sailor_06

sailor_06
  • Denizci
  • 25 İleti
arkadaşlar 2 soru kafama takılıyo yardımcı olun noolur:1-)sınırlı vardiya zabitliği için 12 ay staj yaıldığını biliyorum.12 ay uzak yol stajı mı?12 ay köprü üstünde staj yapılabilir mi? 2-)ekol denizciliğin birinci zabitlik eğitimi ile vardiya zabitliği eğitimi nasıl zor mu kolay mı?ekol denizcilikte örneğin vardiya zabitlik eğitimi alsam,sınırlı vardiya zabitliği staj defterime vardiya zabiti olarak stajını tamamlamıştır diye imzalatsam problem olur mu?yardımcı olursanız sevinirim..
toprakları toprak yapan üstündeki kandır eğer üstünde kan varsa o zaman kandır...
Mustafa Kemal Atatürk

Facebook Yorumlar

Mhopkoil

Mhopkoil

Deniz Şehidi

• Daimi Denizci
  • 856 İleti
Aslında Liman Cüzdanının Yenileneceğini biliyorsundur .. imzalatmak derken o gemi üzerinde veya çalıştığını göstererek (mesela akraba dır zart zurt tanıdık gitmessin ama yakalanırsan yanarsın) ama senin kağıtların gemide olmak şartı var.
BAĞLANMAYACAKSIN

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

CAN YUCEL

sailor_06

sailor_06
  • Denizci
  • 25 İleti

Aslında Liman Cüzdanının Yenileneceğini biliyorsundur ..

imzalatmak derken o gemi üzerinde veya çalıştığını göstererek (mesela akraba dır zart zurt tanıdık gitmessin ama yakalanırsan yanarsın) ama senin kağıtların gemide olmak şartı var.

biraz daha açarmısın konuyu.ben vardiya zabiti olarak staj yapsam mesela.nasıl yakalanabilirim onu anlamadım.ben su ürünleri fak öğrencisiyim kıyı sınırlı vardiya zabitliği için staj zorunluluğu var ben vard,yaz zabiti olarak stajımı yapsam problem olur mu ne problem olur?
toprakları toprak yapan üstündeki kandır eğer üstünde kan varsa o zaman kandır...
Mustafa Kemal Atatürk

VHF 16

VHF 16

riktig god jul og godt nytt år

• Emektar Denizci
  • 2426 İleti
vardiya zabit iolarak nasıl staj yapacan ya??? vardiya zabitiysan zaten stajın bitmiştir.
TEŞEKKÜR BUTONU

NE İŞE YARAR PEKİ?

1.Çok kullanıldığında paylaşım yapan üyenin paylaşımlara
devam etmesini sağlar.
2.Sizi; teşekkürler, sağol, güzelmiş gibi boş mesajlardan kurtarır.
3.Emeğe saygının en güzel örneğidir.
4.Forumda görev almak isteyen paylaşımcı üyelerin kimliğinin
ortaya çıkmasını daha iyi sağlar ki en önemli özelliğidir ve
forumda görev alınca bu sizde daha çok, daha iyi ve daha
kaliteli paylaşım demektir.
5.Konudan memnun olduğunuzu kısaca belirtir.
6.Paylaşım yapana kendini iyi hissettirir bir çıkar bir kazanç sağlamaz.

can sunbuloglu

can sunbuloglu
  • Daimi Denizci
  • 468 İleti
arkadaşım sen en iyisi 12 aylık açukdeniz stajını bitir sınavına gir sınırlı vardiya zabiti ehliyetini al 2 sene çalış sınırlı kaptan ol yada hiç staja çıkma ekole git 12000 dolar yıllıktı sanıyorum 2 sene bitince staja çık sınava gir ehliyetini al arkadaşım kaçak işlerlede işin olmasın çünkü üzülebilirsin sonunda selametle
DENİZE SAYGI EMEĞE SAYGI KENDİNE SAYGI HERKESE SAYGI

ermankaptan

ermankaptan
  • Denizci
  • 37 İleti
slm lr,benmi yanlış anladım bilmiyorum ama sın.vrd. zbt den sonra iki yıl hizmet ile sınırlı kaptana geçişte kurs yok ,tabi bu benim için geçerli olabilir lise mezunuyum usta gemici ehliyetim var hizmetimi işlettim haftaya sın.vrd.zbt.kursuna başlıcam ehliyeti alınca 2 yıl hizmetle sınırlı kaptan sınavına direk girecem,benim bildiğim birinci zabite yada kaptan a geçerken kurs var 2 yıl dil ağırlıklı kurs
ALLAH SELAMET VERSİN

farz-i_muhal

farz-i_muhal
  • Denizci
  • 15 İleti

arkadaşım sen en iyisi 12 aylık açukdeniz stajını bitir sınavına gir sınırlı vardiya zabiti ehliyetini al 2 sene çalış sınırlı kaptan ol yada hiç staja çıkma ekole git 12000 dolar yıllıktı sanıyorum 2 sene bitince staja çık sınava gir ehliyetini al arkadaşım kaçak işlerlede işin olmasın çünkü üzülebilirsin sonunda selametle

abicim şu ekol konusu biraz daha açarsan çok sevinirim. oraya kayıt yaptırdıktan sonra okuma şartları tam olarak nasıl yani tam bir okul gibi yatılı falan eğitim mi veriliyor eğitim arasında staj gibi bi olanak varmı yani ilk yılın yaz tatili veya 2 nci yıl yaz tatili gibi. ne kadar garantilidir. sınırlı kaptanlıktan bahsediliyor. bana biraz ters sınırsız kaptanlık isterim. ekolden mezun olursam uzunyol kaptanlığına kadar yolum açıkmıdır. şimdiden teşekkür ederim.

can sunbuloglu

can sunbuloglu
  • Daimi Denizci
  • 468 İleti
Yatılım eğitim yapılmıyor ekol de zaten tam bir okul gibi değil daha çok kurs tarzı biryer bu arada 7 milyar olarak düzeltiyorum ücretini kurslar uzakyol veremiyor diye bir haber var şu anda ama sınırlı vardiya zabitliği de 7 milyara verilemez 1 sene hazırlık 2 sene eğitim veriyor bildiğim kadarıyla
DENİZE SAYGI EMEĞE SAYGI KENDİNE SAYGI HERKESE SAYGI

gencsuvari

gencsuvari
  • Denizci
  • 42 İleti
arkadaslar ekol ozel bır okuldur aynı tudev gıbı ogrenıgın tudev bu sene yıllık 11000ytl alıyor ve bu sadece kayıt parası 5 yıl okuyacaksınız sonra okulda derslerın ıyı olursa senı 14 gun ıngıltereye goturuyor sınava gırıyorsun orda kazanırsan dunyada en gecerlı yeterlılıgı alırsın ıngılız ehlıyetı dunyanın her yerınde gecer tabı cok calıskan olmalısın sonra her zamankı gıbı 1 yıl staj uyanık olun 10 ay calısın 2 ay ızıne saydırın sonra kagıdın lımıtsız vardeya zabıtı eskı adıyla(uzakyol vardıya zabıtı olur) >>tanımıda :Uzakyol Vardiya Zabiti: Tonilato ve sefer bölgesi sınırlaması olmaksızın her türlü gemide görev yapan, ayrıca Sözleşmenin II/1 Kural'ı ile tanımlanan eğitim düzeyine ilave olarak İdarenin öngördüğü denizcilik eğitimini tamamlayan gemiadamı olarak acıklanır arkadarlar baska bır mevzu ise onemle hatırlatırım............ vardıya zabıtı olan arkadaşlar 2 yıl denız hızmetı yapıp 1. zabıtlıge gecışte kpss nın yabancı dil(ingilizce) bolumunden 70 puan ve uzeri alırsa yeterlılıgı direkt olrak uzakyol vardıya zabıtlşıgıne yukselır . gencsuvarii@gmailcom aklınızda bulunsun..

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı