İçeriğe git

Denizciyiz'e Hoşgeldiniz
Türkiye'nin Denizcilik Forumu'na Hoşgeldiniz. Denizcilik sektörüne 8 yıldır ücretsiz hizmet veren ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaç edinmiş sitemize şimdi üye olarak tüm özelliklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Zaten üyemizseniz giriş yapabilir - veya ücretsiz olarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz!
Resim

Piri Reis'in Eğitimi

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 23 yanıt gönderildi

burak_790

burak_790
  • Denizci
  • 103 İleti
Piri Reis'i 9 Eylül ve Karadeniz Teknik'le karşılaştırırsak eğitimi nasıl? tam burslu yazmayı düşünüyorum ama sanırım genelde Anadolu Denizcilik Liseli'ler tercih ediyormuş daha çok.anadolu lisesi mezunuyum ben. sorun olur mu benim için.yoksa 9 eylülü mü tercih etmeliyim?

Facebook Yorumlar

macbeth1

macbeth1
  • Denizci
  • 62 İleti
anadolu denizcilik meslek liseliler mecbur oldukları için tercih ediyorlar ki zaten onlar da paralı olarak okumakta.okul ilk senesinde denizcilik meslek lisesinden baya bi öğrenci aldı ama çoğu ya hazırlığı geçemedi yada 1. sınıfta okulu bıraktı.bunun sebebi eğitimin ağır olması.geçen sene de zaten okul fakülte olunca çok az sayıda denizcilik meslek liseli gelebildi.hiç bir derste tölerans göstermiyo hocalar ne matamatikte ne de 1.5 kredilik meslek dersinde.okulda verilen eğitimi soruyorsan ktü yle karşılaştıramazsın ktü çok aşağıda kalır.dokuz eylüldeki eğitim konusunda pek bilgim yok.ama piri reis teki hocaların itü denizcilik fakültesindekilerden daha iyi olduğunu ve verilen eğitimin daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.derslerin ingilizce işlenmesi konusu zaten buna örnek verilebilir.ben de anadolu öğretmen lisesi mezunuyum ve burslu okuyorum.tercih döneminde çok düşündüm piri reis mi dokuz eylül mü diye sonunda piri reis demek zor olmadı.işin can sıkıcı kısmıysa hocaların hiç acıması yok, diğer denizcilik fakültelerinde en azından alan dışı derslerde herkesi geçirirler bizdeyse hiçbi derste böyle bi durum yok.seyire ne kadar çalışıyosak fizik2 ye de mat1 e de o kadar çalıştık.bir de bazı hocalar asker zihniyetli o sıkıntı.devamsızlığa çok önem veriyolar tek tek hergün tüm derslerde dikkat ederler
Piri Reis Üniversitesi Tanışma Bölümü

BURAYA TIKLA!

burak_790

burak_790
  • Denizci
  • 103 İleti

anadolu denizcilik meslek liseliler mecbur oldukları için tercih ediyorlar ki zaten onlar da paralı olarak okumakta.okul ilk senesinde denizcilik meslek lisesinden baya bi öğrenci aldı ama çoğu ya hazırlığı geçemedi yada 1. sınıfta okulu bıraktı.bunun sebebi eğitimin ağır olması.geçen sene de zaten okul fakülte olunca çok az sayıda denizcilik meslek liseli gelebildi.hiç bir derste tölerans göstermiyo hocalar ne matamatikte ne de 1.5 kredilik meslek dersinde.okulda verilen eğitimi soruyorsan ktü yle karşılaştıramazsın ktü çok aşağıda kalır.dokuz eylüldeki eğitim konusunda pek bilgim yok.ama piri reis teki hocaların itü denizcilik fakültesindekilerden daha iyi olduğunu ve verilen eğitimin daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.derslerin ingilizce işlenmesi konusu zaten buna örnek verilebilir.ben de anadolu öğretmen lisesi mezunuyum ve burslu okuyorum.tercih döneminde çok düşündüm piri reis mi dokuz eylül mü diye sonunda piri reis demek zor olmadı.işin can sıkıcı kısmıysa hocaların hiç acıması yok, diğer denizcilik fakültelerinde en azından alan dışı derslerde herkesi geçirirler bizdeyse hiçbi derste böyle bi durum yok.seyire ne kadar çalışıyosak fizik2 ye de mat1 e de o kadar çalıştık.bir de bazı hocalar asker zihniyetli o sıkıntı.devamsızlığa çok önem veriyolar tek tek hergün tüm derslerde dikkat ederler

izmirde olduğum için 9 Eylül'e öncelik vericem. Olucak gibi de gözüküyor ama arkasından ktü mü piri reis mi diye düşünüyordum... piri reis olursa tam burslusunu yazıcam sadece.sanırım bursun kesilme durumu oluyomuş.doğru mu?

denizcibjk

denizcibjk
  • Denizci
  • 287 İleti
bu işi parayla okuyan adamın ben anlını karışlarım. sana benden bi tavsiye hangi okula gidersen git al eline solasın ingilizcesini bir kaç kez oku... bilmiyorsan türkçesini bul oku birazcık da btm kitaplarını oku. anlıyarak oku ama gerisi hikaye okulda öğreneceğin herşeyi gemiye çıktığın gün onutacaksın. sıfırlanacaksın yanımıza geleceksin ve biz seni sıfırdan baştacaz :) sende bizim gibi okulda öğrendiğin hiçbişiyi uygulamayacaksın. solas hariç. diğerleri ıvır ve zıvır...
karşıyım kendini bişi sanıp küçük dağları yarattım havasın da gezenlere

burak_790

burak_790
  • Denizci
  • 103 İleti
burs, not ortalaması 2'nin altına düşerse kesiliyomuş. 2'nin nasıl bir not olduğunu bilmiyorum tam. kolay kolay düşer miyim acaba?

yupernus

yupernus
  • Denizci
  • 52 İleti

ktüyle piri reisi kıyasladığınız zaman ktü çok aşağıda kalır demişsiniz neye göre bu kıyaslama acaba hangi konularda aşağıda ?
"Ben bütün İzmir'i ve İzmirlileri severim. Güzel İzmir'in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim."
M.Kemal ATATÜRK

Briw

Briw
  • Denizci
  • 19 İleti
BTM kitapları ne oluyor ?

Denizci88

Denizci88

Koramiral

• Daimi Denizci
  • 2270 İleti

BTM kitapları ne oluyor ?

Bridge Team Management ile ilgili kitaplardan olabilir.

giyotin92

giyotin92
  • Denizci
  • 19 İleti
Piri Reis'in Eğitimi mi İTÜ'den daha iyiymiş? Böyle saçmalık görmedim 1)İTÜ 2)9 Eylul 3)KTÜ 4)Piri Reis 5)YDÜ 6)Turgut Kıran yüksek okul dahi olsa yazdım 1884 yılında kurulan bir üniversiteyle daha dünkü çocugu karşılaştırmak deveyle sineği karşılaştırmak gibi geldi bana... İTÜ olanakları ve karizmasıyla bir Ekoldür.Bu kadar kesinlıkle küçümsenemez

Denizci88

Denizci88

Koramiral

• Daimi Denizci
  • 2270 İleti

Piri Reis'in Eğitimi mi İTÜ'den daha iyiymiş?
Böyle saçmalık görmedim
1)İTÜ
2)9 Eylul
3)KTÜ
4)Piri Reis
5)YDÜ
6)Turgut Kıran yüksek okul dahi olsa yazdım

1884 yılında kurulan bir üniversiteyle daha dünkü çocugu karşılaştırmak deveyle sineği karşılaştırmak gibi geldi bana...
İTÜ olanakları ve karizmasıyla bir Ekoldür.Bu kadar kesinlıkle küçümsenemez

İTÜ'nün artık tek öğrettiği deniz örf adeti. Onun haricinde gelen stajyerlerden öğrendiğim ve gözlemlediğim eğitimin kalmadığıdır. Bana göre şu an gerek öğrenci gerekse öğretmen kalitesi ile ilk sırada Dokuz Eylül gelir. KTÜ'nün genellikle forumda küçümsenmeye başlandığını görüyorum ancak bilinmeyen bir şey var ki GASM sınavlarındaki başarıda ilk sırada gelen okul KTÜ'dür. GASM elbette çok ayırt edici olmayabilir ama neden diğer okullar değil de KTÜ birinci oluyor incelemek gerek.

yupernus

yupernus
  • Denizci
  • 52 İleti

İTÜ'nün artık tek öğrettiği deniz örf adeti. Onun haricinde gelen stajyerlerden öğrendiğim ve gözlemlediğim eğitimin kalmadığıdır. Bana göre şu an gerek öğrenci gerekse öğretmen kalitesi ile ilk sırada Dokuz Eylül gelir. KTÜ'nün genellikle forumda küçümsenmeye başlandığını görüyorum ancak bilinmeyen bir şey var ki GASM sınavlarındaki başarıda ilk sırada gelen okul KTÜ'dür. GASM elbette çok ayırt edici olmayabilir ama neden diğer okullar değil de KTÜ birinci oluyor incelemek gerek.

ayrıca şunuda belirteyim. denizcilik okulları arasıdaki en sert hiyerarşinin ktüde olduğunu düşünüyorum. İTÜde bildiğim kadarıyla üst devrelerine abi,abla demek istemeyenler oluyomuş. sanırım bunlar gemidede üstlerine abi,abla demeyecekler öyle mi ?
yukarıdada piri reis'i öven arkadaş bizde dersler çok zor her ders önemli demiş. bizde kolay olduğu için her 4 kişiden 1i okulu uzatıyo sanırım dimi ?
ayrıca yukarda abinin dediği GASM sınavlarında en başarılı KTÜ'nün olduğunu okulda bizede söylemişlerdi. madem bi İTÜ ve ya piri reis bu kadar iyi neden orda başarılı değil bunu sorgulamak lazım...
ve de piri reisle ktüyü kıyaslayan arkadaş hala neden ktü,piri nin yanında kötü kalıyo bi açıklasanda bizde bilsek...
"Ben bütün İzmir'i ve İzmirlileri severim. Güzel İzmir'in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim."
M.Kemal ATATÜRK

mewlux

mewlux
  • Denizci
  • 213 İleti
Bence herkez kendi okulunu savunuyor.Eğitim bizde daha iyi daha iyi gibi.Ama belli bir kural var mı ? Denizci88'den başka hiç kimse elle tutulur birşey söyleyememiş.

Burda en iyi herkezin '' KİŞİSEL FİKRİ''dir.

Bende fikrimi sunarsam ki bence eğitimin ve geçmiş derim.Eğitim olarak belki X üniversitesi Y üniversitesinden iyi olabilir ama Y üniversitesinin geçmişi varsa bence Y

üniversitesi iyidir ki burdanda ben en iyiye İTÜ-DF diyorum.

Liste yapmam gerekirse Piri Reis üniversitesi DF ile Turgut Kıran DYO listeye kesinlikle almam ki nedenide Mezun vermeyen bir eğitim kurumunu neye göre

değerlendireceğiz. ?

Birde Denizcilik Fakültesini 2 ye ayırıp değerlendirmeliyiz.Nedenide KTÜ'de makina yok ve Yıldız Teknik Üniversitesindede güverte yok.Bu 2 üniversitenin bölümünü

neye göre değerlendircez ?

Daha çok şey yazarım ama benim gözlemlediğim ve tersanede gördüklerime dayanarak söyleceğim şu ki gelecek denizcilik neslinin okulundan ziyade kişisel bilgi ve

becerisiyle değerlendirilecek olması.

'Fırtınanın Şiddeti Ne Olursa Olsun Martı Yine Sevdiği Denizden Vazgeçmez..'

' ZKADML GM 2010 - YTÜ GİDF GMİM 2015 '

burak_790

burak_790
  • Denizci
  • 103 İleti
daha da kafam karıştı :)

trcaptainx

trcaptainx

M©DERATOR

• Yönetici
  • 934 İleti
  • Konum:Kıskançlık falan değil ki bu. Seni başkasıyla paylaşamam; O kadar !

daha da kafam karıştı :)

birakın şu okul tartışmasını burak 790 sende hangi okulu yazacaksan yaz okulları ara sor henginiz daha iyi diye ona buna sarıyor millet yorum yapan çok ama paylaşımları göremiyorum nerdelerrr...

Uzaklık Değip Dert Ettiğin Nedir Ki Sevgili..?? Biz YARADANI Görmeden Sevmedik Mi.??.!!!
Sen Deniz Nedir Bilirmisin ? Sen gemi Nedir Bilirmisin ? Sen Gurbet Nedir Bilirmisin ? Sen Sevdiklerinin iyi veya kötü günlerinde yanlarında olamamak Nedir Bilirmisin. ? Senin Bildigin tek şey Benim Gezdiğimi Zannetmendir...!!
"Teşekkür Et Butonunu Kullanman Yeterli"

cagiran

cagiran
  • Denizci
  • 148 İleti
en iyi eğitim, denizde alınan "on board" eğitimdir. gerisi aynıdır tartışmayınız

Denizci88

Denizci88

Koramiral

• Daimi Denizci
  • 2270 İleti

en iyi eğitim, denizde alınan "on board" eğitimdir.
gerisi aynıdır tartışmayınız

En iyi eğitimin denizde alınan eğitim olduğunu kabul ediyorum ama gerisi aynı değildir. Hoca kalitesi / tecrübesi, teknik imkanlar gibi nedenlerle okul kalitesi öne çıkar.

macbeth1

macbeth1
  • Denizci
  • 62 İleti

Böyle saçmalık görmedim
1)İTÜ
2)9 Eylul
3)KTÜ
4)Piri Reis
5)YDÜ

1884 yılında kurulan bir üniversiteyle daha dünkü çocugu karşılaştırmak deveyle sineği karşılaştırmak gibi geldi bana...

amacım küçümsemek kesinlikle diil.eğitim den anladığınız şey nedir tam olarak?? okulun kaç yılında kurulduğu mu? yada daha önce neler yaptığı mı?? yaptığım yorum şu anki şartları göz önüne alarak yapılmıştır.itü de ŞUANDA ders veren hocaların çoğunun kalitesi,bilgi seviyesi gerçekten aşağılarda.bakın tamamı demiyorum çnkü eskiden kalan yani ydo ekolünden yetişmiş bikaç hoca halen mevcut fakat söylediğim gbi bir elin parmakları kadar bile değil bu sayı.geçmişte çok iyi hocalar vardı doğru.verilen eğitim de iyiydi o hocalar tarafından.şu an ise değişik biçok farklı sebepten dolayı okulda doğru düzgün hoca kalmadı.bu da yetişen öğrencilerin kalitesini etkiler.her ne kadar yeni gelen öğrencilerin üst dönemleri binbir türlü çabalarla eski ydo ekolünü birazcık da olsa yaşatmak için uğraşsalarda bu durum değişmez.şimdiki itü nün eskiyle özellikle ydo zamanındakiyle ALAKASI YOK.ben hocaları karşılaştırdım.piri reis te eğitim veren hocaları biliyorum ŞUANKİ itü de eğitim veren hocaları biliyorum.benim dönemimde olupta orda okuyan adamların kendi derslerinin nasıl işlendiği hakkında,hocaları hakkında söyledikleri sonrasında da bu yazılanların bi dayanak noktası olduğunu belirtmek isterim.buraya sırf bişeyleri yarıştırmak için yazmadım.şuanki durumu özetledim sadece.amacımız tercih yapacak olan arkadaşa yardımcı olmak konuyu başka taraflara çekmenin bi faydası yok.zaten o da camianın içine girdiğinde ister istemez biçok şeyin farkına varacaktır

BURAYA TIKLA!

macbeth1

macbeth1
  • Denizci
  • 62 İleti

burs, not ortalaması 2'nin altına düşerse kesiliyomuş. 2'nin nasıl bir not olduğunu bilmiyorum tam. kolay kolay düşer miyim acaba?

okulda çan eğrisi uygulaması olduğu için 4 üzerinden 2 ortalama tutturmak kolay diil.kısacası ayrı ayrı her dersten tüm öğrencilerin aldığı ortalama puanı alırsan o dersten aldığın not CC olur.bu da transkrip te 2.00 a tekabül eder.ama gözün korkmasın.benim sana şahsi tavsiyem izmirde olduğun için dokuz eylülden sonra piri reis i yaz. normalde izmirde oturan bi arkadaşım 3 sene önce sırf deu da güverte ktü de deniz ulaştırma işletme mühendisliği diye geçitiği için ktü yü tercih etmişti.gittiği ilk senede çok pişman olup dokuz eylüle geçmek için binbir türlü çaba sarfetmişti de yatay geçiş yollarını aramıştı

BURAYA TIKLA!

gökhanbozkurt

gökhanbozkurt
  • Denizci
  • 4 İleti

Böyle saçmalık görmedim
1)İTÜ
2)9 Eylul
3)KTÜ
4)Piri Reis
5)YDÜ

Sana çok gaz vermişler sanırım İtü' de İtü diye . Bak o İtü Osman Kamil Sağ gelmeden önce 1992 den önce kervan gecmez bir durumdaydı bir iki binadan oluşan bir ahırdı o denizcilik fakultesi git kendin araştır istersen. O okula ne yatırım olduysa HEPSİNİ osman kamil sağ yaptı. hepsine o aracı oldu. orayı tüm dünyaya o duyurdu. artı o adam şu an dünyanın coğunun halen eğitim danışmanlığı yapıyor denizcilik konusunda. artı o senin dediğin itü de öğrencinin öğretmene saygısı kalmamıştır resmne öğretmenler öğrenci birliklerinin altında eziliyor . bu durumun yanlış olduğnuu gören osman kamil sağ da denizcilik şirketlerinin yardımlarını alarak piri reis üniversitesinin kurulmasına yardımcı olmuştur . ayrıca şu an doğru liste şu
1. İtü
2. 9 eylül , piri ve katü
ama osman kamil sağ ayrıldıktan sonra oraya tek bir taş bile koyulmadı ilerlemedi . ve piri reis kurulalı şurada 3 yıl olmasına rağmen cok cok fazlasıyla yol aldı. bir cok üniversitenin ilk yıllarında yapamadıklarını yaptı . zaten kampüsüne bu yılın sonunda geciyor . kampüs sorunuda kalmayacak . yani itü birinci ama düşecek ve orada başında piri reis üniversitesi denizcilik fakultesi olacak 5 yıl icinde

R-JeFF

R-JeFF
  • Denizci
  • 1 İleti
Selam herkese bende bu sene piri reis deniz ulaştırma işletme mühendisliğine gidicem. Tartışma baya bi atışmaya dönmüş. Daha yeni kazandığım için okuyanlara göre pek birşey bilmiyorum ama benimde birkaç görüşüm var. Herkes olaya hiç bi örnek sebep göstermeden direk bu okul daha iyi demiş. Bir liste yapmak bana göre çok mantıksız. Ama benim görüşüm tabiki İTÜ'nün 1 numara olduğudur. Kimse daha 3 senelik bir okula daha iyi diyemez. İlk yerleşenlerde kusura bakmasın okulu gittim gördüm benim ilkokulumun yarısı kadar bir binaydı. Ancak yapılan kampüsün şantiyesini modellerini planlarını görmeyen konuşmasın. Yapılıcak olan kampüs yanlış biliyorsam düzeltin İTÜ ile ortak kullanılıcakmış. Ve Türkiye'de olmayan dünya standartı simülatörler olucakmış. Buda Piri Reis'i İTÜ'yle beraber 1 numara yapar. Belki biraz zaman alıcak ama eninde sonunda bu olacaktır. Çünkü alınan eğitim aynı seviyeye çıkacak. Bu tamamen benim görüşümdür. Yanlış düşünüyor olabilirim ama kesin olarak tarafsız baktığımı söyleyebilirim. Son olarak para ile okuyanın alnını karışlarım diyenlerede cevabım şu olur. Kimse parayı verince diplomayı almıyor. O kadar zorlu dersleri İTÜde okuyanda görüyor KATÜde PRÜde. Zaten sitedede yazıyor. Yerleşenlerin yarısı ya hazırlıkta kalıyormuş yada 1. sene okulu bırakıyormuş. Benim puanım yetse tabiki DEÜya gidicem ama parayla okuyanlar yarım kaptan oluyor diye birşeye kesinlikle katılmıyorum.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı