İçeriğe git

Denizciyiz'e Hoşgeldiniz
Türkiye'nin Denizcilik Forumu'na Hoşgeldiniz. Denizcilik sektörüne 7 yıldır ücretsiz hizmet veren ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaç edinmiş sitemize şimdi üye olarak tüm özelliklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Zaten üyemizseniz giriş yapabilir - veya ücretsiz olarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz!
Resim

Armalink ve diğerleri hakkında...

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
denizciyiz.com un bakımda olduğu zamanlarda...denizle alakalı sitelerde dolaştım...armalinki takip ederdim..ama iş konusunda..tazelenen forumuna göz attım..ilk tartışılan konunun simsar sorunun ele alındığın gördüm...değerli bir müdürümüz..armalinki kötülemiş.armalink üzerinden iş bulanlarıda kötülemiş..simsarları savunmuş..tabi böyle bir konuda herkes gereken cevabı vermiş...ama yinede insan çelişkide kalıyor..müdürün haklı olduğu yerlerde var...ama çoğu kişiye ekmek kapısı açan ve arada bir aracı hak talep etmeden iş olanağı sağlayan armalinke ...ve orası üzerinden iş bulanlara ateş püskürmesi çok enteresan...bunları neden orada yazmadın derseniz...gerek duymadım..buradaki aile içinde paylaşmayı uygun gördüm...ve simsarlar kurumsallaştı..gemipersoneli..maya..cemre..bunlardan gemi personeli temiz iş yapıyor..ona lafım pek yok..maya derseniz oda yabancı bayrakta çalışmak isteyenlere yardımcı oluyor..alan razı satan razı..cemreyi tam bilmiyorum...bu gibi simsarlara başvurmak tamamen bize ait..sorun..başka şeyler siteler kuruluyor telefona mesajlar geliyor...üye olun karşılıksız işe koyuyoruz diyorlar..tamam doğru olabilir ama bu gibi sitelerde bişey gözden kaçmıyor..üye oluyoruz şirketlere bilgileri gönderiyoruz..arayanlar simsar oluyor..bu armalinkdede oluyor..armalinkte şirketlere cv gönderiyorsun ..nasıl oluyorda hiç bilmediğim simsarlar beni arıyor.......denizciyiz.com un gelişmesi bakımından danışmanlık bölümü açılmış...iş bulma işiçi bulma..galiba ortak...tamamen kişiye kalmış birşey ..denizciyiz.com..üzrinden iş bulmak yorumlarımın dışında...her ne olursa olsun..müdür simsar bağlantısı kopmuyor işte...bence armalink bu konuda çok iyi bir site olduğu gibi ..önlem alınmayıp simsarların eline geçtiği içinde güven sarsan bir site..bunun üzerinde o sitenin yöneticileri bizler için uğraşıyor bu gibi sorunlardan arındırıyorlar...büyük bir piyasa..bir simsarın nekadar kazanç elde edebileceğini düşündünüzmü...............arkadaşlar.iş arayanlar..plan yapın...iş nasıl bulunur denizlerde.......işte tavsiyelerimm..ilk iş armatörlük firmaların sitelerine girip iş başvurusunda bulunun....2. olarak merkezi denizcilik ofislerine..ve çok gemili firmaların ofislerine gidin..bunlar altunizade denizciler sitesi...bir çok firma orda şahsen başvurabilirsiniz..bunları yapmak yorucu yada imkanınız yok devreye 3. şık giriyor..buda armalinke kayıt yaptırmaktır...burası ücretsiz iş bulma konusunda yardımcı olan tek internet sitesi..burası size yardımcı olamadı..işte ozaman devreye simsarlar giriyor..buda kurumsallaşmış olanları tercih ediyoruz.gemipersoneli..maya ve cemre.....eğer bunlardanda yardım gelmese ..iş bulamadıysanız..karaköye gidin çok var orda
seacook@denizciyiz.com

Facebook Yorumlar

dukemist

dukemist
  • Daimi Denizci
  • 117 İleti
Size tavsiyem bu linki denemeniz.Özellikle denizcilik firmalarının üyeliği konusunda oldukça hassaslar.
http://www.dikap.org

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
buda emailime gelmişti..bu forumdada bahsetmiştim..bu siteyi kuranlar personel müdürleri.. eğer güncel ve aktif bir site olsaydı onuda konumun içine sokardım...reklamları yok..dediğim gibi email yoluyla ulaşıyorlar..bunlardan biri benim.. Gemiadamlari CV Girisi Hk.‏ Kimden: DIKAP (Denizcilik Insan Kaynaklari Platformu) (bilgi@dikap.org) Bu göndereni tanımıyor olabilirsiniz.Güvenli olarak işaretle|Güvensiz olarak işaretle Gönderme tarihi: 04 Nisan 2008 Cuma 21:52:39 Kime: DIKAP (Denizcilik Insan Kaynaklari Platformu) (bilgi@dikap.org) www.dikap.org Sn. Ilgili, Denizcilik Sektöründe, Denizci sorunlarinin en basinda "IS BULMA SORUNU" gelmektedir. Bu soruna cozum yaratmak amaci ile sektördeki denizcilik isletmelerinde gorev yapan Personel Mudurleri tarafindan "Denizcilik Insan Kaynaklari Platformu" (DIKAP) kurulmustur. Sektorun onde gelen firmalarinin bulundugu www.dikap.org sitesine CV (ozgecmis) yollayan denizcilerin pozisyonlari direkt olarak firma Personel Mudurlerine ulasacak ve butun bu islemler icin gemiadamlari asla hic bir odeme yapmayacaktir. Sizleri de sitemizde gormek dilegi ile... Dikap Yonetimi www.dikap.org
seacook@denizciyiz.com

seadancer79

seadancer79

Tuğamiral

• Daimi Denizci
  • 675 İleti

denizciyiz.com un bakımda olduğu zamanlarda...denizle alakalı sitelerde dolaştım...armalinki takip ederdim..ama iş konusunda..tazelenen forumuna göz attım..ilk tartışılan konunun simsar sorunun ele alındığın gördüm...değerli bir müdürümüz..armalinki kötülemiş.armalink üzerinden iş bulanlarıda kötülemiş..simsarları savunmuş..tabi böyle bir konuda herkes gereken cevabı vermiş...ama yinede insan çelişkide kalıyor..müdürün haklı olduğu yerlerde var...ama çoğu kişiye ekmek kapısı açan ve arada bir aracı hak talep etmeden iş olanağı sağlayan armalinke ...ve orası üzerinden iş bulanlara ateş püskürmesi çok enteresan...bunları neden orada yazmadın derseniz...gerek duymadım..buradaki aile içinde paylaşmayı uygun gördüm...ve simsarlar kurumsallaştı..gemipersoneli..maya..cemre..bunlardan gemi personeli temiz iş yapıyor..ona lafım pek yok..maya derseniz oda yabancı bayrakta çalışmak isteyenlere yardımcı oluyor..alan razı satan razı..cemreyi tam bilmiyorum...bu gibi simsarlara başvurmak tamamen bize ait..sorun..başka şeyler siteler kuruluyor telefona mesajlar geliyor...üye olun karşılıksız işe koyuyoruz diyorlar..tamam doğru olabilir ama bu gibi sitelerde bişey gözden kaçmıyor..üye oluyoruz şirketlere bilgileri gönderiyoruz..arayanlar simsar oluyor..bu armalinkdede oluyor..armalinkte şirketlere cv gönderiyorsun ..nasıl oluyorda hiç bilmediğim simsarlar beni arıyor.......denizciyiz.com un gelişmesi bakımından danışmanlık bölümü açılmış...iş bulma işiçi bulma..galiba ortak...tamamen kişiye kalmış birşey ..denizciyiz.com..üzrinden iş bulmak yorumlarımın dışında...her ne olursa olsun..müdür simsar bağlantısı kopmuyor işte...bence armalink bu konuda çok iyi bir site olduğu gibi ..önlem alınmayıp simsarların eline geçtiği içinde güven sarsan bir site..bunun üzerinde o sitenin yöneticileri bizler için uğraşıyor bu gibi sorunlardan arındırıyorlar...büyük bir piyasa..bir simsarın nekadar kazanç elde edebileceğini düşündünüzmü...............arkadaşlar.iş arayanlar..plan yapın...iş nasıl bulunur denizlerde.......işte tavsiyelerimm..ilk iş armatörlük firmaların sitelerine girip iş başvurusunda bulunun....2. olarak merkezi denizcilik ofislerine..ve çok gemili firmaların ofislerine gidin..bunlar altunizade denizciler sitesi...bir çok firma orda şahsen başvurabilirsiniz..bunları yapmak yorucu yada imkanınız yok devreye 3. şık giriyor..buda armalinke kayıt yaptırmaktır...burası ücretsiz iş bulma konusunda yardımcı olan tek internet sitesi..burası size yardımcı olamadı..işte ozaman devreye simsarlar giriyor..buda kurumsallaşmış olanları tercih ediyoruz.gemipersoneli..maya ve cemre.....eğer bunlardanda yardım gelmese ..iş bulamadıysanız..karaköye gidin çok var orda

Fatih kardeşim gercekten güzel özetlemişsin söylediklerinin tamamına katılıyorum Armalink ten iş bulma fırsatı çok ama akıllı davranmak gerekiyor özellikle simsarlara kurumsallaşmı simsarlarda cogu zaman kendi çıkarlarını aşırı gözetiyor bu yuzden de seni soylendiği gibi firmalara şahsi başvurular seçenegi kalıyor...İyi bir firma iyi bir gemi de çalışmak dileğiyle herkese Allah selamet versin...

caneradanır

caneradanır

Koramiral

• Daimi Denizci
  • 1385 İleti
çok güzel bir konuya değinmişsin Fatih aşçım.sonuçta simsar firma aracılığıyla bir yere gitmek şununla benzeşir,patlamaya hazır bir bombanın iki kablosu.mavi mi kırmızı mı?simsarla gidersen artık şansına nasıl bir gemi çıkarsa.bu tarz adamlar ya da simsarlar yüzünden(işini iyi yapanları bu gruba almıyorum) ya küpeşteci olunur yada karaliste de 1 numarada yer alınır. Bizler nasıl iyi bir gemide çalışmak istiyorsak personel müdürleri de iyi personel isterler.ismini vermeyeceğim yine o tarz bir siteye üye olmuştum ama cv mi aktif hale getirmedim,çünkü bu durum hem kendimi hem de yaptığım mesleği alçaltır.selametle....

DENİZCİLER ÇAPKIN OLUR,SEN ÇAPKINMISIN DEDİ...!BEN HAMAL DEĞİLİM DEDİM..!ODA NE DEMEK ŞİMDİ DEDİ..GEREKSİZ KALP TAŞIMAM DEDİM....SUSTU...

Hayatta Risk Almaz, Mücadele Etmez, Kendini Geliştirmezsen; Herzaman Kaybedenlerden Olursun...

Engineerofficer

Engineerofficer

ScoRpio

• Yönetici
  • 4101 İleti
Kişisel görüşüm simsarlar hiçbir zaman piyasadan tamamen silinmeyeceklerdir. Simsarlar neden var ! Yada simsarlar genellikle kimler üzerinden para kazanıyorlar ! Zabitler mi ! Personel mi ! Bence bu gibi soruların cevabını bulmak biraz daha açıklayıcı olacaktır ..

Tıkla İzle

E-N-G-I-N-E-E-R O-F-F-I-C-E-R

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
ben ne istiyorum..güzel bir gemide güzel bir maaşa çalışmak...bu nerede mevcut...iş bulmaya yardımcı olan sitelerde...şimdi armalinke göz attım..160 yakın firma var..elemeye alıyorum..çok az bişi kalıyor...çok büyük birşey istediğimden değil..ya yabancı yada çalışamayacağım gemiler oluyor..ben şimdi kimyasalda çalışmak istiyorum..ama armalinkte kimyasal gemisi olan şirketler az..varsada yabancı bayrak..diğerleride çalıştığım firmalar..gemipersoneli sitesinde firma sürüsüne bereket..ama oradan nezaman ararlarsa hep kakalaklar için arıyorlar..imdadıma 4 ay önce yetişen dikap a baktım..benim aradıklarım oradaymış..beşiktaş...kaptanoğlu..mardaş..ve diğerleri..bu sevindirici..asdsahildenizciliğe baktım..oradada iş imkanım az..şimdi 4 bir yandan iş aramaya başlıyacam ..bayramdan sonra tüm hazırlıklar tamam..inşallah hayırlısı olur...armalink...dikap..gemipersoneli..cemre..bora..simge..eurumar..asdsahilden izcilik..maya..çıpa denizcilik...bukadar yer site ve kişiler gemiye adam sokmak için uğraşıyor..onlar bizi eliyor biz onları..hadi hayırlısı
seacook@denizciyiz.com

ekabay

ekabay
  • Denizci
  • 146 İleti
çok güzel bi konuya değinmişsin fatih,burda hem nasıl bi yol izliyecegimiz var hem de bu yolların hangisinin dogru oldugu konusunda yasamışlıgınız sayesinde daha net bi fikir sahibi olduk.tesekkürler. selametle
Electric Officer

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
yukarıda iş bulma konusunda yorumlarda bulunmuştum..iş bulmadaki sıra...onlarda yetersiz olursa birkaç simsar vereceğim onlarada bir göz atarsınız ..bunlardan biri sakmar denizcilik..wb sitesi www.sakmarin.com bir diğeri iskele denizcilik onun web adresi www.denizpersoneli.com ...buradaki amacı sakın reklam olarak algılamayın..reklamıda sevmem simsarıda..ama sizleri sevdiğimden iş bulma konusunda yardımcı oluyorum.. bitane daha var oda samsunda www.karadenizgemiadamlari.com .piyasa dolu alın bitane daha www.gemideis.com
seacook@denizciyiz.com

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
Türk denizcilik sektöründeki firmalar ile sektörde çalışmak isteyen kalifiye elemanlar arasında köprü görevi görmesi beklenen Denizcilik İnsan Kaynakları Platformu (DİKAP) internet ortamında yayına başladı. Türk denizcilik sektöründe, gemi işletmeciliği ve armatörlük alanında faaliyet gösteren firmalar ile sektörde çalışmak isteyen personel departmanları arasında gemi personeli hakkında iletişim kurmak ve bilgi alışverişi yapmak, gerek operasyon departmanları arasında koordinasyonu sağlamak ve en önemlisi, gemi personeli ile firmaları hiçbir kar gözetmeksizin en sağlıklı bir şekilde aynı havuzda buluşturmak amacı ile kurulmuş, ticari hiçbir beklentisi olmayan DİKAP (Denizcilik İnsan Kaynakları Platformu) internet sitesi 27 mart 2008'de yayın hayatına başladı. Global Sistem Yazılım ve Danışmanlık A.Ş.’ nin teknik desteği ile tasarımı tamamlanan www.dikap.org internet sitesi Türk denizcilik sektörü için büyük bir data oluşturmayı hedefliyor. DenizHaber Ajansı olarak, Yayın hayatına başlayan DİKAP'a, başarılar dilerken, Allah Selamet Versin diyoruz... deniz haber sitesinde rasladım..ozaman yeni favori iş bulma sitemiz burası
seacook@denizciyiz.com

sambora41

sambora41

Tümamiral

• Daimi Denizci
  • 813 İleti
demekki bu site baya faydalı olacak

reis_17

reis_17
  • Denizci
  • 85 İleti
(REF 19404) Aşçı - 12.000 dwt Kimyasal tanker
Eklenme tarihi: 08.10.2008
2008 yapım Türk bayraklı 12.000 dwt Kimyasal tankerde Aşçı olarak görev yapacak

Aşçı yeterliğinde
Mesleğinde gerekli bilgi ve tecrübeye sahip
Referans verebilecek
Petrol ve Kimyasal tanker STCW sertifikaları olan
Diğer belge ve sertifikaları hazır

Adaylar başvurabilir

Alınacak personel sayısı: 1
Çalışma tipi: 1700$ + 1/6 + SSK
http://www.gemiperso...p?ilan_id=19404

aşçıbaşım bu ilanı bu sabah gördüm maaş çok iyi görünüyor ne dersin..bide senin istediğin gibi kimyasal :)

яєιѕ çαηαккαℓє
вυgüη...кαℓαη нαуαтıмıη ιℓк güηü!!!
ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــم الله الرحمن الرحيــم

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
anlamak zor..tam aradığım işti..yeni gemi tonajı iyi..kimyasal...ssk ama olmadı...ilana koyulduktan 1 saat sonra arıyorum..ama öyle birşey olmadığını öğreniyorum...yabancı bayrak için..ve düşük maaş için arayan çok olur...ama böyle fırsatlar bize çok uzak...hayırlısı olsun diyelim
seacook@denizciyiz.com

zagaaaaaaaaaa

zagaaaaaaaaaa

Fatih ŞAHİN

• Daimi Denizci
  • 3297 İleti
armalink in son zamanlardaki çalışmalarını takip ettim..firmalar nekadar güncel tutulmaya çalışsada...verilen firma bilgileri yetersiz...tabi devamlı değişimler oluyor..gümüş üyeliği güzelmiş..yanlız çalıştığım firmalar armalinkten kaydını sildirmiş birkaçı kalmış..aslında bahsetmek istediğim bunlar değil..160 üzerinde olan firma sayısı..130 lara düşmüş..acaba bu firmalar buharmı oldu..yoksa armalinkle anlaşmasınımı kesdi
seacook@denizciyiz.com

Oceanhunter

Oceanhunter
  • Denizci
  • 20 İleti
ArkadaşLar Bugün iyi bir şirketin Personel Müdürü aradı iş için.Şirketin ismini vermeyeyim.Bilgilerimi tekrar sordu,bende armalinkte var oradan bakabilirsiniz dedim.Pers.Müdürü Artık armalinkle çalışmadığını,armalinkin sahibinin bu işe paraya döktüğünü söyledi.benim de dikkatimi çeken Şuydu,Önceden armalinke form doldururdum internet cafeden, ve daha internet cafenin kapısından dışarı çıkmadan telefonum çalardı.Şimdi ise tık yok.bide KCV kaydı diye bişey çıktı.ne Olduğunu Hala Anlamadım.Sanırım Armalink Artık Tarih Oldu
Padişahda Olsan,Er Kişi Niyetine...

tombombadil

tombombadil
  • Denizci
  • 276 İleti
.

körfez

körfez

Tümamiral

• Denizci
  • 786 İleti

Ben orada kaç hafta önce cv oluşturduğumu bile unuttum. Zaten girip de kontrol etmiyorum. Arayan arar, aramayan da eksik kalsın. Armalink' te kullanıcı yorumları arasında yakın zamanda yazılmış "6 ay önce cv doldurduk hala arayan yok" isimli bir başlık bile gördüm. Gene de bu koşular altında o ismini vermediğiniz şirket tarafından aranmanız bile şans. Çünkü tecrübeli olan da tecrübesiz olan da artık iş bekliyor. Forumda çok değil 1 sene önce yapılan tüm yorumlara bakıyorum resmen "iş denizcileri bekliyormuş". Ama petrol zengini ve yapay palmiye şeklindeki adası ile ünlü Dubai' nin bile 100 milyar dolar dış borcu olduğu, borcun ertelenmesi için Avrupa' dan 6 ay süre istedikleri ve bu nedenle krallığın bile sarsıldığı haberi açıklandığında bizim iş bulmamızın neden zor olduğu, sektörde ve işe alma süreçlerinde söz sahibi olanların para için her taklayı atmayı neden huy edindiği gün gibi ortaya çıkıyor. Şirketler veya bireyler bazında kriz yokmuş gibi görünse de ülkenin hatta saçma sapan politik hamleler ile küreselleşen dünyanın karinası yırtıldı. Bir daha da hiç bir tersane toparlayamaz o yırtığı. Benim öngörüm şu; eğer durum daha da vahimleşir ve kriz artık aşılamaz sınırı geçerse; Orta Doğu geriliminin daha da fitillenmesi ve Avrupa' nın da kaynamasıyla başlayan 3. Dünya Savaşı. Bu sefer bizim de tarafsız olma şansımız yok ve tüm orta doğu ile birlikte silinir gideriz. Çünkü ne ekonomik ne de askeri gücümüz bunu kaldıramaz. Tabii bu sadece bir öngörü.

bu krizi en az 2 sene daha gidecek 2012 den aşağa piyasa düzelmez aslında şu anda piyasalarda düzelme var ama bu makul seviyede değil piyasalar artık dibi gördü ağır ağır yukarı doğru tırmanışta ve sanırım 2013 ün ilk çeyreğinde 2008 den önceki seviyeye gelmiş olur tüm ekonomi uzmanları bu görüşte tabi
bununlada beraber eleman alımlarında da yavaş yavaş düzelme olacak bakın yavaş yavaş diyorum tabii denizcilik sektöründe nasıl olur onu zaman gösterir sanırım bu armalink sahibi işi simsarlığa dökmüş artık vede bir çok firma elini bu siteden çekmekte galiba denizcilik sektöründe en hareketli iş bulma siteleri gemipersoneli vede dikap galiba allah tüm denizcilerimizin yardımcısı olsun nediyelim

tombombadil

tombombadil
  • Denizci
  • 276 İleti

bu krizi en az 2 sene daha gidecek 2012 den aşağa piyasa düzelmez aslında şu anda piyasalarda düzelme var ama bu makul seviyede değil piyasalar artık dibi gördü ağır ağır yukarı doğru tırmanışta ve sanırım 2013 ün ilk çeyreğinde 2008 den önceki seviyeye gelmiş olur tüm ekonomi uzmanları bu görüşte tabi
bununlada beraber eleman alımlarında da yavaş yavaş düzelme olacak bakın yavaş yavaş diyorum tabii denizcilik sektöründe nasıl olur onu zaman gösterir sanırım bu armalink sahibi işi simsarlığa dökmüş artık vede bir çok firma elini bu siteden çekmekte galiba denizcilik sektöründe en hareketli iş bulma siteleri gemipersoneli vede dikap galiba allah tüm denizcilerimizin yardımcısı olsun nediyelim

İyimser bir tablo ama umarım haklı çıkarsınız. Tabii ben politik düşünüyorum. Konumuz Armalink. Aslında Armalink öncesinde de pay alıyordu diye biliyorum. Yani zaten simsarlık vazifesi görüyordu; ama ortak düşünce piyasa da en iyisi ve de en eski kuruluş olduğu yolundaydı (hala öyle mi bilmiyorum). Şimdi şirketlerin neden tek tek geri çekildiğini de araştırıp yorum yapmamız lazım. Ama şimdilik bildiğim tek gerçek eskisi gibi altın çağını yaşamıyorlar. Ve herkes diline tecrübe lafını dolamış. Tecrübeli çalışan zaten bu koşullarda maddi olarak çok sıkışık değilse sefere çıkmıyor. Krizdeki ilerlemeye gelince varsayımlardan öte istatistiki verileri takip etmek lazım. İşinde uzman çoğu ekonomi yorumcusu (NTV' de hafta içi hergün konuşurlar bol bol) ve CNN bültenlerinde söylediklerinizin tam tersi hava var. Zaten Avrupa bazı ülkeler hariç ne zaman topyekun Euro para birimini kabul etti bir daha bellerini doğrultamadılar. Kriz dediğimiz şey para bitti kalmadı olayı değil; euro' nun dolar karşısında değer kaybetmesi. Bu denge pamuk ipliğine bağlı. Bizi ilgilendiren kısmına gelince armatörler, bu sektördeki girişimciler birikim yapmak yerine şatafatlı günlere aldanıp daima gemi üstüne gemi aldılar. Zaten denizciliğin özel sektör olduğu ve serbest piyasa denen aptalca bir devlet politikasının varlığından dolayı meydan parası olanın. İstedikleri gibi at koşturan mı arasınız, tır filosuymuşçasına gemileri inci gibi dizip kötü günde çalışanının maaşından kısarak medet umanlar mı? (ben katı devlet ekonomisi ve ekonomik kişi haklarının ağır şekilde kısıtlamalarından, tüm sektörlere devletin el koyarak baskı altına almasından ve sosyalizmden yanayım. Gönlüm öyle ister ama olmuyor işte)...

paşa34

paşa34
  • Denizci
  • 421 İleti
Dikap tan verim alan var mı ? Ayrıca Konu ile alakasız ama yeni konu açmak istemiyorum.Genellikle Kabotaj sefer yaptıran şirketler varsa güvenip bildiğiniz yazar mısınız?

İlmi ve bilgiyi yüce tutan kimse hiçbir zaman küçülmez, alçalmaz.

( Hünkar Hacı Bektaş Veli )

İlim maldan hayırlıdır: İlim seni korur, malı sen korursun. Mal vermekle azalır, ilim öğretmekle artar. İlim hakimdir, mal ise mahkum. İlim sahibi cömert olur, mal sahibi cimri olur. İlim ruhun hakimidir. İlim sahibi cömert olur, mal sahibi cimri olur. İlim ruhun gıdasıdır, mal ise cesedin gıdasıdır. Mal uzun zaman sürecinde tükenir, ilim uzun zaman sürecinde tükenmez ve eksilmez. İlim kalbi aydınlatır, mal ise kalbi katılaştırır. İlim peygamberlerin mirasıdır, mal ise eşkıyaların mirasıdır.

HZ.ALİ

körfez

körfez

Tümamiral

• Denizci
  • 786 İleti

Dikap tan verim alan var mı ? Ayrıca Konu ile alakasız ama yeni konu açmak istemiyorum.Genellikle Kabotaj sefer yaptıran şirketler varsa güvenip bildiğiniz yazar mısınız?

valla bir arkadaşım hiç tecrübesi yokken daha 1 yaşında ki gemiye çağırmışlar hemde kriz zamanın www.dikap.org sanırım bu sitede biraz iş var

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı